czwartek, 13 lutego 2014

Technika w gastronomiiPrawdopodobnie większość z nas zauważyła jak wiele w naszym kraju przybyło barów, pizzerii, kawiarni i restauracji. Liczba lokali tego typu, mimo nie najlepszego okresu w gospodarce, rośnie systematycznie od ponad 10 lat. Samych tylko restauracji, licząc od roku 1995, przybyło prawie 5 tysięcy. Dzisiaj reprezentują one wszystkie kuchnie świata i co oczywiste – rywalizują ze sobą wyglądem, poziomem obsługi, a przede wszystkim różnorodnością i jakością serwowanych dań.

Jednak jakość, poziom i szybkość obsługi nie zależą już dzisiaj wyłącznie od umiejętności i talentu szefa kuchni oraz sprawności personelu na sali. Aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów i utrzymać się na bardzo konkurencyjnym rynku, placówki gastronomiczne muszą być wyposażone w sprzęt i urządzenia, które pozwolą na odpowiednie przechowywanie i szybkie przyrządzanie potraw. Na szczęście właściciele lokali mogą się obecnie zaopatrzyć we wszystko, co jest im potrzebne. Zamrażarki i lodówki przeznaczone do profesjonalnego użytku, zmywarki i uzdatniacze wody, urządzenia barowe, naczynia kuchenne i zastawy stołowe w dużym wyborze, to tylko niektóre pozycje, które oferuje współczesny przemysł gastronomiczny. Lista jest długa, bowiem nieco innego sprzętu potrzebuje bar szybkiej obsługi, innego renomowana restauracja w centrum miasta, a jeszcze innego cukiernia lub kawiarnia.

Większość z wymienionych urządzeń to z reguły zakup na wiele lat. Oczekuje się więc, że będą trwałe, proste w obsłudze i spełnią wszelkie wymogi sanitarne związane z tego typu wyposażeniem. Dlatego dobór potrzebnych pozycji powinien być staranny i przemyślany. A jest z czego wybierać. Aby się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć na stronę: sklep.technica.pl.  Właściciele kawiarni, pubów i restauracji znajdą tam sprzęt pochodzący od najlepszych światowych producentów i będą mogli wybrać to, co szybko przełoży się na jakość serwowanych w ich lokalu potraw. Szef kuchni będzie z pewnością zadowolony.

1 komentarz:

Skomentuj!

Drukuj

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...