wtorek, 19 stycznia 2016

Zdrowie skryte w ziarnie – o zaletach piperyny

Czy wiesz, że pieprz doskonale Ci znany z gastronomii może nie tylko „podrasować” wyrazistość nijakiego dania, dodając mu smaku, ale także w znaczącym stopniu wpłynąć na kondycję zdrowotną Twego organizmu? O tym, jak wiele pozytywów wiąże się z regularnym, lecz przy tym racjonalnym zażywaniem suplementów diety opierających się w swym składzie na wyciągu z pieprzu czarnego dowiesz się poniżej. Dla niewytrwałych
Związki piperydynowe znakomicie wpływają na pracę żołądka oraz jelit. Generalnie przyspieszają przemianę materii, umożliwiają systematyczne wypróżnianie się, eliminują uczucie głodu na dłuższy czas. Dzięki temu nie podjadamy, nie zapychamy się nisko wartościowymi przekąskami, nie dopadają nas napady głodu. By jednakże móc takowe rezultaty osiągnąć, nie ma sensu faszerować się naturalną przyprawą, bowiem konieczne byłoby spożycie nawet kilkuset standardowych ziarenek! Dużo lepszym wariantem jest zainwestowanie w specjalne preparaty, jakie bazują na charakteryzowanym ekstrakcie takie jak środki dostępne na www.piperyna.visiomedica.pl. Wystarczy zażywać je sensownie, zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce. W ten sposób chudniemy, ponieważ zwiększa się perystaltyka naszych jelit. W konsekwencji nic w nich nie zalega i nic nie osadza nam się na żołądku. Trawienie przebiega idealnie i sprawnie, a my możemy czuć się komfortowo – bez uczucia ociężałości, wzdęć i zaparć.

Zamiast solarium
Co ciekawe, badania naukowe dowiodły, iż piperyna znakomicie sprawdza się jako swoisty samoopalacz. Jak wskazują gruntowne analizy, jej związki w połączeniu z fototerapią skutkuje ciemniejszym odcieniem skóry. Oznacza to, że nie ma sensu narażać skóry na szkodliwe promieniowanie UV w lampach solarium, kiedy mamy sposobność zaopatrzenia się w równie skuteczne i znacznie bezpieczniejsze suplementy diety. Naukowcy rozważali również czy nie byłoby trafnym rozwiązaniem zastosowanie piperyny w zwalczaniu problemów z bielactwem.

W walce z artretyzmem
Związki piperydynowe prawdopodobnie działają również w przypadku zmagania się z artretyzmem. Specjaliści badający wpływ tejże substancji właśnie na wyżej wymienione schorzenie pokładają w piperynie głębokie nadzieje, uznając to za środek przeznaczony nawet do leczenia szpitalnego. Poza tym, że poprawia koncentrację, umożliwia podniesienie odporności organizmu, zwiększa wydzielanie kwasów tłuszczowych i normuje pracę jelit, dodatkowo stanowi też istotny czynnik hamujący procesy przeciwzapalne. Co zaskakujące, okazuje się także specyfikiem przeciwdziałającym powstawaniu komórek nowotworowych. Piperyna pozwala na zabezpieczenie przed substancjami, jakie wywołują mutację genów przy różnorodnych odmianach raka.

Drukuj

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...